Aportowanie – rozrywka dla psa

Zabawka dla psa aport Sport Dog

Trening z obrożą elektroniczną wymaga od psa całkowitego skupienia musimy jednak zadbać również o odpoczynek i rozrywkę naszego pupila. Noszenie przez zwierzę obroży elektronicznej nie przeszkadza psu w codziennych czynnościach czy wypoczynku. Dobrą zabawę, a przy okazji trening  zapewnią naszemu psu zabawy z aportami. Nauka aportowania wymaga cierpliwości, a także posiadania czegoś, za czym nasz pupil chętnie pobiegnie i przyniesie to z powrotem. W sklepach znajdziemy wiele interesujących produktów, które znakomicie sprawdzą się w roli aportu, a przy okazji dostarczą psu rozrywki, gdy zostanie sam w domu. Aporty mogą być też pomocne w dbaniu o higienę jamy ustnej naszego psa.

Zabawki, które jMasująca dziąsła zabawka Dentiednocześnie wyczyszczą naszemu psu zęby, to propozycja marki Denti. Znajdziemy tu miętowy hantelek z kauczukowymi wypustkami, a także wyprofilowany gryzak. Jeżeli nasz pies rozgryza wszystkie zabawki, powinniśmy zainwestować w modele o wzmocnionej konstrukcji. W sklepach dostępne są zarówno gryzaki dla dużych i silnych psów, jak też dla mniejszych zwierzaków o mocnych szczękach. Taki produkt nie tylko zajmie psu czas, kiedy nie mamy możliwości się z nim bawić, ale także sprawdzi się w roli aportu. Marka Karlie oferuje natomiast czekoladowe oraz waniliowe kości i ringo, które zachęcają psa zapachem, a także nadają się do nauki aportowania. Produkt, który podczas zabawy wyczyści psie zęby podczas gryzienia i nauki aportowania, to np. pleciona z bawełnianego sznura piłka. Jeżeli wybierzemy bawełniany sznurek, możemy wykorzystać go także do szarpania. To także dobra opcja dla właścicieli, których psy lubią podgryzać buty domowników lub zabawki dzieci. Psom aportującym polecamy również szczególnie zabawki behawioralne amerykańskiej marki Premier. Wysoka jakość tych produktów została połączona ze specyficznym podejściem tej marki do projektowania zabawek, które zachęcają psy do aktywnej zabawy wykorzystując psie smakołyki, które pobudzają psy i intensyfikują doznania.

Zabawka dla psa piłka ze sznura bawełnianego Nuts For KnotsJeśli planujemy uczyć psa aportowania w czasie deszczu, zimą lub podczas wakacji nad wodą, warto wybrać zabawkę, która została wykonana z trwałego tworzywa i nie ulegnie zniszczeniu po kilku spacerach. Jedną z proponowanych zabawek jest ptak wykonany przez markę Record z poliestru, gumy oraz mocnego sznura. Pies z pewnością chętnie pobiegnie za tego typu aportem. Jeśli szukamy bardziej oryginalnej zabawki, możemy zdecydować się na piłkę z pluszowym ogonem, którą proponuje nam marka HappyPet. Doczepiony do piłki ogon przypomina zwierzęce futro. Ponadto większość wspomnianych zabawek wydaje dźwięki dzięki wbudowanym piszczałkom. Posiadają je m.in. produkty marki Record, do których nie należy jedynie poliestrowy ptak, ale także Twister dostępny w kilku soczystych kolorach.
~ 19 lut 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.