EasyPet – nowa marka na rynku systemów do tresury

Amatorska obroża do tresury psa Trainer 350

Na rynku obroży do tresury psów nie obserwujemy wiele zmian. Od wielu lat widać urządzenia tych samych marek przez co panuje tutaj swoista stagnacja. W tym roku jednak do gry wszedł nowy gracz, który może namieszać i rozłożyć karty na nowo. Mowa tutaj o EasyPet. Marka dopiero raczkująca, ale z dużym doświadczeniem i już od samego początku z bogatą ofertą. Możemy bowiem znaleźć wśród produktów dwa ogrodzenia niewidoczne, dwie obroże antyszczekowe oraz aż cztery elektroniczne obroże do tresury psów. Przedstawię na łamach naszego bloga w kolejnych wpisach całą ofertę w podziale na kategorie, gdyż kibicuję tej marce i mam nadzieję, że rozwinie skrzydła.

Zaczynamy od systemów typu elektroniczna obroża do tresury psów.

Producent zadbał o wybór w tym segmencie i każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańszym modelem jest EasyPet Trainer 300 dla osób liczących się z każdym groszem. Zarówno pilot jak i obroża zasilane są na baterie. Obroża jest większych rozmiarów i wykonana została z gorszej jakości surowców. Urządzenie posiada jednak wszystkie niezbędne funkcje w tresurze do 300 metrów – ostrzeganie wibracjami oraz dźwiękiem, 100 poziomów impulsów czy nawet podświetlenie obroży.

Kolejnym modelem obroży elektrycznej od EasyPet jest Trainer 350. Niewielka różnica w stosunku do poprzedniej wersji, ale obroża przeszła znaczący lifting oraz została wyposażona w akumulator. Wykonana jest z lepszych surowców przez co wygląda na prawdę dobrze.

Obroża z lokalizatorem dźwiękowym Hunter 500

Następna obroża elektryczna dla psa marki EasyPet to Trainer 1000 w zasięgu do 1000 metrów.  Urządzenie cechuje mnogość funkcji. Przede wszystkim możliwość tresowania nawet trzech psów za pomocą jednego pilota, który ma duży wyświetlacz więc jest to zadanie na prawdę łatwe. Dodatkowo urządzenie posiada możliwość zaprogramowania 3 trybów pracy dla każdego psa. Możemy zatem podawać silny impuls z cichym dźwiękiem, słaby impuls z mocnymi wibracjami, same wibracje czy jaka jeszcze kombinacja nam przyjdzie do głowy. Do wyboru mamy 99 poziomów każdej stymulacji do dowolnej konfiguracji.

 

Ostatnim ale za to najbardziej spektakularnym urządzeniem z oferty EasyPet jest Hunter 500. Nie tylko wygląd go wyróżnia. Przede wszystkim obecność dodatkowego lokalizatora dźwiękowego nawet w podstawowym zestawie. Czyni to tę obrożę elektroniczną jedną z najtańszych tego typu urządzeń na rynku. Nie odbiega jednak jakościowo. Wykonana została z świetnej jakości surowców, a obroże, mimo że posiadają akumulatory są zgrabne i lekkie. Dla myśliwych, dla których 500 metrów  jest wystarczającym zasięgiem jak znalazł.

Wszystkie powyżej opisane modele przeszły wielogodzinne testy i są godne polecenia. Nie są to jakościowo produkty z najwyżej półki jednak absolutnie powala stosunek jakości do ceny.

Zdecydowanie polecam te obroże elektryczne dla psa. Dostajemy jakość i funkcjonalność za na prawdę rozsądną cenę.
~ 3 kw. 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.