Obroża antyszczekowa dla psa

Elektryczna obroża antyszczekowa. Czyli co zrobić kiedy pies uporczywie ujada, wyje i szczeka.

Jak uniknąć nieporozumień i gniewu sąsiada nie pozbywając się  psa ?

Problem ze zbyt głośnym psem to często powód niepotrzebnych kłótni z sąsiadami. Jeśli pozostawiony sam sobie pies często głośno szczeka kiedy opuszczasz dom powoduje to iż sąsiedzi w coraz mniej subtelny sposób zwracają ci uwagę na zachowanie się psa. W skrajnych sytuacjach musisz liczyć się z wizytą „organów” lub sprawą w sądzie.

elektryczna obroża antyszczekowa

Rozwiązaniem które masz niemal w zasięgu ręki mogą być obroże antyszczekowe dla psów. Tego typu obroże do tresury psów występują jako elektroniczne obroże ograniczające uporczywe i nadmiernie głośne szczekanie psa w różnych wersjach obroży dla różnych psów i sytuacji w których będą one używane.

Większość popularnych obroży antyszczekowych działa na zasadzie impulsu elektrostatycznego, nieprzyjemnego dla psa sprayu zapachowego lub sygnału ultradźwiękowego słyszalnego dobrze przez psy, a słabo przez ludzi.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są obroże elektryczne ograniczające szczekanie psa, które można dobrać tak dla małych, średnich jak i dla dużych ras psów. Tego typu obroża antyszczekowa doskonale sprawdza się zarówno w mieszaniu jak i w ogrodzie. Niektóre wersje mogą być również używane w trudnych warunkach – są wodoodporne i zimą nie ma potrzeby zamykania psa w domu.

Nieco mniejszą popularnością w stosowaniu cieszą się obroże zapachowe. Tego typu elektryczna obroża antyszczekowa bardzo dobrze sprawdza się w mieszkaniach ale ich skuteczność w otwartym terenie stanowczo się zmniejsza. Dodatkowym problemem jest stosunkowo wysoki koszt ich użytkowania gdyż należy stosować markowy spray dostarczany przez producentów tych obroży.

Co wyróżnia dobrą obrożę antyszczekową dla psa ? Bez wątpienia jej bezpieczeństwo. Zwróć uwagę czy pochodzi od markowego producenta oraz czy posiada wymagany certyfikat CE lub dodatkowy certyfikat ECMA. Markowe obroże antyszczekowe działają w oparciu o czujnik wibracji krtani. Taki detektor szczekania jest znacznie lepszy od tradycyjnego mikrofonu umieszczonego w obroży, który był często stosowany w prostszych obrożach. Obroża z mikrofonem może się niepotrzebnie aktywować w momencie kiedy szczeka  inny pies

Jeśli problem oprócz szczekania psa dotyczy także przeciągłego wycia musisz zaopatrzyć się w obrożę antyszczekową posiadającą markowy czujnik wibracji krtani. Tylko tego typu detekcja pozwala eliminować  również przeciągłe ujadanie i wycie psa.
~ 6 sie 2009 ~

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Obroża antyszczekowa dla psa”

 1. 06-08-2009 o godz. 17:16, Raf pisze:

  Szczekanie psa sąsiada doprowadza mnie do szału !

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

 • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
 • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
 • Zabawki edukacyjne dla psów
 • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
 • Trening na odległość 300 metrów
 • Zabawki dla psów które bawią i uczą
 • Zabawki, które nie nudzą
 • Prawidłowy dobór obroży
 • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.