Elektryczne obroże i duży zasięg czyli udana tresura psa

Popularne obroże elektryczne zapewniają zazwyczaj zasięg od 100 do kilkuset metrów. O ile tego typu elektryczna obroża powoduje, że amatorska tresura psa może być prowadzona w pełnym zakresie i bez ograniczeń to jednak często jest to za mały zasięg aby skutecznie kontrolować psa, który porusza się w większej odległości od właściciela lub biega w trudniejszym terenie.

Trzeba pamiętać, że praktyczny zasięg podawany przez producentów obroży elektrycznych dotyczy zazwyczaj terenu otwartego, a więc wyklucza przeszkody terenowe, gorsze warunki propagacji fal radiowych spowodowane np. pogodą.

W przypadku kiedy potrzebujesz elektrycznej obroży, która skutecznie skontaktuje się z pilotem na naprawdę dużym zasięgu powinieneś wybrać jedną z markowych obroży elektrycznych takich producentów jak Dogtra, PAC, DT Systems lub SportDOG. Ważnym parametrem który powinna posiadać dobra elektryczna obroża dla psa jest możliwość cyfrowej komunikacji pilota z obrożą elektryczną co minimalizuje problemy z uzyskaniem łączności w przypadku kiedy teren na którym porusza się Twój pies jest zadrzewiony lub bogaty w nierówności typu góry i dołki gdzie pies często znika Ci z oczu.

Elektryczna obroża PAC EXT

Elektryczna obroża PAC EXT

Jednym z częściej wybieranych teletaktów do tresury na duży dystans jest elektryczna obroża PAC serii EXT. W zależności od maksymalnej liczby obroży elektrycznych, które można kontrolować z jednego pilota występują wersje EXT-2, EXT-4 i najbardziej rozbudowana EXT-6 która umożliwia kontrolę nawet sześciu psów noszących obroże elektryczne. Kontrola działania każdej obroży jest prowadzona oczywiście indywidualnie co oznacza, że każdego psa możesz kontrolować z jednego pilota niezależnie od innych psów.

Prezentowana elektryczna obroża PAC EXT poza największym na rynku zasięgiem działania, który w sprzyjających warunkach może osiągać nawet 3000 metrów oferuje również w pełni cyfrowy model komunikacji pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Dzięki tak dużemu zasięgowi działania tresura psa może być prowadzona nawet w najtrudniejszych warunkach.
~ 27 paź 2009 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.