IPETS – nowe technologie w tresurze psów

Obroża elektroniczna Ipets

Przez długi czas na rynku urządzeń do tresury psów panował technologiczny przestój. Nie ma się co dziwić. Wypracowane rozwiązania działają i nie ma co ich zmieniać. Jednak razem z rozwojem technologii i większym zainteresowaniem konsumentów gadżetami elektronicznymi pojawiła się luka w rynku, która do niedawna pozostawała niewypełniona.

Teraz nowe technologie docierają także do rynku tresury psów. Ipets, bo o nim tutaj mowa, to obroża elektryczna wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że łączy w sobie wszystkie typy systemów do tresury – obroża elektroniczna do tresury, obroża antyszczekowa, ogrodzenie niewidzialne, lokalizator psów. Trzeba przyznać, że producent podjął się zadania karkołomnego, z którego jednak wybrnął rewelacyjnie. Wszystkie funkcje działają bezproblemowo, a obsługa jest niezwykle prosta. Jeśli o obsłudze mowa to dochodzimy do drugiej niezwykłej cechy obroży elektrycznej dla psa Ipets – obsługa wyłącznie za pomocą smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS. Obroża elektryczna łączy się z telefonem za pomocą nowego Bluetooth w wersji 4.0, a zasięg osiąga nawet 100 metrów. Aplikacja dostępna z poziomu sklepów AppStore i Google Play jest intuicyjna i niezwykle responsywna – od razu po kliknięciu odpowiedniej opcji na ekranie wykonywane jest polecenie.

Obroża nie tylko technologicznie zachwyca. Bez zarzutu jest także jej wzornictwo. Dostępna jest w wielu kolorach, a dodatkowo wymienialna jest gumowa nakładka, która może być w odrębnym kolorze od całej obudowy (tak jak to ma miejsce na zdjęciu) – w zestawie znajdują się dwie nakładki w różnych kolorach. Urządzenie oczywiście zasilane jest akumulatorami, których żywotność nie jest najgorsza – powinna wytrzymać bez dałodowywania 5-7 dni.

Nie jest to na pewno urządzenie dla profesjonalistów. Zasięg dyskwalifikuje tę obrożę elektryczną w tym segmencie. Jednak właściciele psów, którzy często wyjeżdżają z psem, czy którzy mają wiele problemów z jego zachowaniem w obrębie ogrodu czy na spacerze, lub nawet którzy po prostu są gadżeciarzami, na pewno będą mieli wiele satysfakcji z tej obroży do tresury psa.
~ 16 mar 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.