Jak wybrać odpowiedni system do tresury psa

Bardzo skutecznym sposobem na efektywne wyszkolenie psa jest w dzisiejszych czasach korzystanie z obroży elektrycznych. Na naszym rynku jest to stosunkowa nowość, nie mniej jednak chociażby w krajach Europy Zachodniej tego rodzaju rozwiązania są stosowane już od lat z ogromnym powodzeniem. Warto zatem również się nimi zainteresować. Nie ma także jakiś większych problemów z zaopatrzeniem się we wspominane tutaj obroże – istnieją specjalistyczne sklepy zajmujące się dystrybucją takich nowoczesnych artykułów dla psów. Oczywiście, nie należy również zapominać o tym, że zakupy należy robić tylko i wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców. Sprzedaż elektrycznych obroży – a także szeregu innych rzeczy bardzo przydatnych przy tresurze psa – jest przez tychże sprzedawców prowadzona także za pośrednictwem Internetu, z dostępem do którego również na chwilę obecną nie ma jakiś specjalnych kłopotów. Podjęcie decyzji o zakupie obroży warto jest poprzedzić zapoznaniem się z publikacjami poświęconymi tej tematyce – ich także nie brakuje, w sieci jest mnóstwo artykułów na ten temat.

Ponadto zawsze też można liczyć na pomoc ze strony obsługi sklepu. W żadnym wypadku nie należy także dać się skusić na super atrakcyjne promocje, w których zakupić można obroże po bardzo niskich cenach. Nie wolno zapominać o tym, że takie podróbki stwarzają dla zwierzęcia realne zagrożenie, ponieważ nie były w żaden sposób sprawdzane przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. Dlatego też nie ma co nawet ryzykować. Nie zrobi czegoś takiego zresztą ktoś, komu bezpieczeństwo własnego pupila leży bardzo na sercu – jest to całkowicie logiczna rzecz. Obecnie w sklepach z tego rodzaju produktami – mowa w tym miejscu oczywiście o autoryzowanych przedstawicielach handlowych – wybór jest naprawdę spory, a dodać koniecznie trzeba, że producenci skrupulatnie troszczą się o to, aby tych nowości nie brakowało. Każdy właściciel zatem bez większych problemów znajdzie coś, co dla jego psa będzie najbardziej odpowiednie. Wymienić można całe mnóstwo sytuacji, w których skorzystanie z elektrycznej obroży treningowej okazuje się najlepszym z możliwych rozwiązaniem. Nie jest też wcale prawdą, że tego rodzaju narzędzia szkoleniowe są przeznaczone do treningu profesjonalnego. Oczywiście, w powyższych sklepach z powodzeniem kupić można zestawy na potrzeby bardzo profesjonalne, ale oprócz nich nie brakuje również i takich systemów, z których korzystać bez najmniejszych przeszkód mogą również i amatorzy.

Tego rodzaju zestawy są zdecydowanie tańsze aniżeli te już bardziej wyspecjalizowane. W każdym bądź razie zawsze trzeba zastanowić się nad tym, w jakim zakresie chce się psa szkolić i w jak dużym stopniu ma być on wytresowany. To w ogromnym stopniu ułatwi wybór odpowiedniego modelu obroży elektrycznej, nie ma więc zatem ryzyka, że pieniądze zostaną spożytkowane w niewłaściwy sposób. Korzystanie z obroży wcale nie jest pójściem na łatwiznę – a z takimi opiniami można się gdzieniegdzie zetknąć. Bardzo wiele zależy tutaj od podejścia samego właściciela psa – jeżeli będzie zdroworozsądkowe, a takie właśnie być powinno, nie ma mowy o żadnym pójściu na łatwiznę. Poza tym szanujący się producenci zawsze umieszczają w instrukcjach obsługi informację, że obroże przeznaczone są dla takich psów, które nie mają problemów z wykonywaniem podstawowych komend – znają je i rozumieją. Mało tego, zaznaczone jest także, że obroża stanowi jedynie narzędzie do wykorzystania w szkoleniu i tylko w taki sposób powinna być traktowana. To cenna uwaga.
~ 3 sty 2011 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.