Ogrodzenia niewidzialne z serii Barrier

Pastuch EasyPet Barrier 300

W dzisiejszym artykule zaprezentuję systemy typu niewidzialne ogrodzenia dla psa przedstawianej przeze mnie już na łamach tego bloga marki EasyPet.

W ofercie marki znajdują się dwa systemy tego typu. Niewidzialne ogrodzenie dla psa Barrier 300 to wyższy model, którego obroża zasilana jest akumulatorem. Daje to użytkownikowi wiele komfortu – nie trzeba biegać za baterią po sklepach, wystarczy podłączyć do ładowarki. Różnicę widać także w centrali. Przeszła ona kompletną zmianę wyglądu i wyposażona została w mały wyświetlacz informujący o aktualnie ustawionej szerokości strefy ostrzegawczej. Szerokość strefy reguluje się również za pomocą przycisków, a nie pokrętła jak to jest w niższym modelu. Różnice, mimo że nieliczne, na pewno warte wydania dodatkowych złotówek. Niższemu modelowi jednak niczego nie brakuje. Osoby liczące się z pieniędzmi na pewno zniosą niedogodności i będą równie zadowoleni z pracy urządzenia.

Niewidoczne ogrodzenia jak wszystkie systemy w tej kategorii pracują w oparciu o przewód stanowiący granicę przestrzeni, po której może poruszać się pies. Przewód można ułożyć w dowolny kształt dopasowując go do układu ogrodu. Należy jednak pamiętać tak jak w przypadku innych systemów na rynku, że przewód musi tworzyć pętle zamkniętą (oba końce kabla wchodzą do centrali). Pastuchy dla psa z serii Barrier posiadają system ostrzegania dźwiękowego oraz za pomocą wibracji w strefie ostrzegawczej oraz podawanie impulsów w strefie korekcyjnej. To co odróżnia te urządzenia od urządzeń innych marek to system przeciwko przebiegnięciu psa. Impuls w strefie korekcyjnej stopniowo wzrasta, a częstotliwość dźwięku staje się większa, więc biegnący nawet z dużą prędkością pies z pewnością zatrzyma się w pewnym momencie.

Barrier 200 - Podstawowe ogrodzenie dla psa

Obroże elektryczne wykonane zostały z wytrzymałych surowców i odporne są na działanie deszczu czy śniegu. Co zasługuje na uznanie to fakt, że przewód można wydłużyć do nawet 1000 metrów używając przewodu o przekroju 1 mm (niespotykana w tańszych modelach właściwość). Nie ma więc praktycznie ograniczeń w stosowaniu tych urządzeń.

Zdecydowanie polecam te elektryczne pastuchy dla psów marki EasyPet, które stanowią naprawdę konkurencyjną alternatywę dla urządzeń z wyższej półki pochodzących z Francji czy USA.
~ 16 kw. 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.