Skuteczna tresura z profesjonalną obrożą elektryczną

Psy w zależności od rasy i charakteru osobnika często psocą. Jedne mniej inne bardziej, jednakże przed udomowieniem psa często właściciel psa musi poświęcić wiele czasu na odpowiedni trening. Tresura najlepiej by była wsparta specjalnymi narzędziami. Niektóre z nich mogą bardzo ułatwić pracę. Mowa tutaj chociażby o profesjonalnych obrożach, czy o niewidzialnych ogrodzeniach będących rozwinięciem produktu typu elektryczny pastuch dla psa z tą tylko zmianą, iż kabel nie szpeci przestrzeni ogrodu . To właśnie dzięki tym prostym urządzeniom możemy wskazać psu, co może, a czego nie, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uchronić nasze rabatki w ogrodzie, czy pokój dziecka. Obecnie na rynku spotkać możemy różne ciekawe urządzenia, których ceny wahają się w przypadku markowych produktów już od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Elektryczna obroża do tresury psa Dogtra 620NCPProduktem wartym polecenia jest elektryczna obroża Dogtra 620 NCP. Dzięki niemu szybko i w możliwie prosty sposób możemy nauczyć psa wykonywać proste czynności niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania między ludźmi. Dzięki obroży elektrycznej, którą sterujemy pilotem, łatwo nauczymy zwierzaka, w jaki sposób powinien się on zachowywać. Prezentowany produkt jest wodoodporny zarówno w przypadku pilota, jak i obroży. Zestaw ten sprawdza się przy tresurze na przestrzeni do 600 metrów. Tylko wtedy możemy płynnie sterować obrożą elektryczną. Dzięki dużej liczbie zróżnicowanych poziomów impulsów ciągłych i ostrzegawczych łatwo dopasujemy ich natężenie do charakteru psa. Dla mniejszych psów słabsze impulsy, natomiast dla tych dużych lub bardziej zawziętych psów nieco mocniejsze. W przypadku psów niedosłyszących lub głuchych ciekawą funkcją wydaje się być wibracja, której poddać możemy obrożę.

EasyPet Hunter 500 - obroża elektryczna dla psaInnym produktem wartym polecenia jest obroża polskiej firmy EasyPet Hunter 500. Zestaw ten składa się z obroży elektronicznej z dołączonym Beeperem pozwalającym na zlokalizowanie psa z pewnej odległości. Beeper został wyposażony w różne rodzaje dźwięków tak aby w przypadku kilku psów wybrać dla każdego psa inny.  Jest to bardzo przydatna funkcja gdy pies znajduje się w wysokiej trawie lub zaroślach gdzie trudno go dostrzec. Pilot dołączony do zestawu posiada przejrzysty wyświetlacz, na którym nie ma zbędnych ikonek, a który informuje nas o aktualnym poziomie impulsu, jakim skorygujemy działania psa. Jaskrawy kolor również zarówno pilota jak i obroży elektrycznej dla psa pozwala na łatwiejszą widoczność wśród zieleni. Zestaw ten może być stosowany zarówno dla psów mniejszych jak i większych.

Obroże profesjonalne do tresury psa posiadają zazwyczaj więcej funkcji niż tradycyjne obroże elektroniczne. Funkcje te przydają się w pracy w trudnym terenie natomiast czasami mogą być również przydatne dla zwykłego użytkownika ceniącego skuteczność i bezpieczeństwo psów tresowanych z użyciem elektronicznych obroży.
~ 26 maja 2015 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.