Tresura psa z obrożą SportDog

Wielu właścicieli psów boryka się z różnymi problemami związanymi z niewłaściwym zachowaniem psa. Rzucanie się na przechodzące obok psy w trakcie spaceru, uciekanie i nie reagowanie na komendy itp. W przypadku wystąpienia takich sytuacji w pierwszej kolejności pojawia się pomysł pójścia do tresera lub behawiorysty. Nie wiele jednak w Polsce właścicieli psów zdaje sobie sprawę z istnienia obroży elektrycznych do tresury. Efekty szkoleniowe za pomocą tych urządzeń są bardzo szybkie i długotrwałe.

Jedną z marek, której urządzeniami warto się zainteresować jest SportDog. Obroże elektryczne dla psa prezentowane przez tę markę posiadają bardzo szeroki wybór zasięgów – od tych najmniejszych 450 metrów do zastosowań bardziej amatorskich i tresury w obrębie ogrodu czy na spacerze, aż do 1,6 kilometra do profesjonalnych zastosowań także w trakcie polowań. Te najwyższe modele wzbogacone są także w dodatkowe funkcje takie jak możliwość stosowania wibracji. Wszystkie modele dają możliwość tresury nawet trzech psów za pomocą jednego pilota – wystarczy ustawić pilota w najwygodniejszym dla siebie trybie. A trybów jest bez liku. Same impulsy dla każdego z psów, impulsy poprzedzone dźwiękiem i tym podobne. Jedyne ograniczenie to ilość przycisków na pilocie, których nie jest za wiele (3 na froncie i jeden z boku pilota).

Urządzenia charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Obudowy są świetnie wyprofilowane, akumulatorki trzymają bardzo długo, a wykorzystane surowce są najwyższej jakości. Dodatkowo wszystkie obroże do tresury SportDog posiadają wodoszczelność z wykorzystaniem technologii DryTek, dzięki której pies może zanurzyć się wraz z urządzeniem nawet do 7,5 metra wgłąb wody. Urządzenia na świecie cieszą się niezwykłą renomą z największym rynkiem w USA, skąd właśnie pochodzi marka. Urządzenia otrzymały szereg nagród i zdecydowanie należą do najwyższej jakości produktów tego typu na rynku.

Poniżej prezentujemy film, w którym znany amerykański treser Chris Akin tłumaczy podstawowe kwestie związane z tresurą z systemami SportDog. Zapraszamy do oglądania.
~ 12 sty 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.