Innowacyjne produkty do tresury psa

Producenci oferują różne modele systemów do treningu psa. Zazwyczaj obroże elektryczne dla psów posiadają bardzo podobne funkcje i różnią się jedynie zasięgiem oraz sposobem zasilania. Są jednak obroże elektroniczne, które posiadają funkcje niedostępne w innym modelach obroży treningowych. Takie innowacyjne produkty oferuje na przykład firma SportDog czy Ipets.

Obroża do tresury psa z lokalizatorem TEK 1.0Obroża elektryczna dla psa Sport Dog TEK 1.0 oferuje oprócz podstawowych funkcji system lokalizacji psa przy pomocy sygnału GPS na dystansie do 12 km. Czytelny kolorowy wyświetlacz LCD pokazuje odległość od psa oraz kierunek w którym się porusza. Zestaw oferuje również możliwość zapisania 20 lokalizacji psa. Tresura psa z tym modelem możliwa jest na zasięgu aż 12 kilometrów co czyni ją obrożą elektryczną dla psa o największym zasięgu dostępnym w chwili obecnej na rynku. Funkcja Drytek czyni obroże elektroniczną odporną na zanurzenia do 7 metrów oraz odporną na działanie wody morskiej czego nie spotkamy w modelach innych producentów. Gdy mamy pod kontrolą stado psów zestaw ten można rozbudować nawet do 12 obroży. Obroża elektryczna dla psa SportDog TEK będzie doskonałym narzędziem pracy zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.

Wielozadaniowa obroża elektroniczna na iOS oraz SamsungaDrugim innowacyjnym produktem jest obroża Ipets dająca możliwość sterowania za pomocą popularnych dzisiaj smartfonów. Nie ma potrzeby noszenia pilota, wystarczy telefon, który mamy zazwyczaj zawsze przy sobie. Produkt współpracuje z telefonami Samsung oraz systemem IOS poprzez funkcje Bluetooth. System ten łączy 3 produkty z jednym tzn. obrożę treningową, antyszczekową oraz niewidzialne ogrodzenie. 99 poziomów impulsów pozwoli na dokładne dopasowanie siły korekcji do charakteru psa. Funkcja bezprzewodowego ogrodzenia może być przydatna podczas wyjazdów. W aplikacji można ustawić na jaką odległość pies może się oddalić od telefonu. Gdy przekroczy wyznaczoną strefę otrzyma dźwięk korekcyjny a następnie impuls korekcyjny. Funkcja ta pozwala na kontrolę aż sześciu psów jednocześnie pozwalając na przypisanie każdemu osobnego dźwięku. Obroża posiada również wbudowany czujnik wibracji krtani, który pozwala na użycie jej jako obroży antyszczekowej. Odbiornik zasilany jest na doładowywane akumulatorki.
~ 23 lip 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.