Sposób na dobre relacje z sąsiadami – elektryczne obroże przeciw szczekaniu

Każdy z nas po całym, niekończącym się dniu pracy chętnie wraca do cichego, spokojnego domu, żeby wypocząć i nabrać siły przed kolejnym dniem. Korzystając z pogody marzymy, żeby posiedzieć na wygrzanym słońcem tarasie albo pobaraszkować w trawie z naszym czworonożnym ulubieńcem.

Elektryczna obroża na uciążliwe szczekanie naszego pupila Jakie jest jednak nasze niemiłe zaskoczenie, kiedy zaraz po założeniu wygodnych kapci słyszymy dzwonek do drzwi, albo głośne stukanie do nich. I nie chodzi tu bynajmniej o odwiedziny kogoś z bliskich, to nasz sąsiad zza ściany lub z sąsiedniego domu przyszedł z pretensjami i żalami, bo podczas naszej nieobecności nasz pies natarczywie ujada, warczy lub nieustannie wyje. Po takiej wizycie człowiek od razu zastanawia się czy to oby na pewno wina naszego podopiecznego czy może sąsiad wyolbrzymia jego jednorazowe wybryki. Za chwilę jednak przypominamy sobie, że już kiedyś inny sąsiad na klatce lub przez bramę naszej posesji zwracał nam uwagę na zachowanie naszego psa. W takiej sytuacji zasiadamy do komputera i przeszukujemy fora internetowe, na których osoby z podobnymi problemami doradzają sobie w podobnych utrapieniach. Trafiamy wreszcie na idealne dla nas rozwiązanie typu np. elektroniczna obroża antyszczekowa dla psa, która zdaje się być najskuteczniejszym poskramiaczem złych zachowań naszego podopiecznego.

Obroża antyszczekowa SportDog NoBark 10R Obroża antyszczekowa godna naszej uwagi to np. produkt firmy Sport Dog model NoBark 10R. Urządzenie automatycznie dopasowuje siłę impulsu korekcyjnego zwiększając impuls w trakcie szczekania lub wycia psa, aż do momentu, kiedy uzna go za właściwy dla danej sytuacji. Elektryczna obroża przeciw uporczywemu szczekaniu lub wyciu psa oferuje aż 10 poziomów impulsu co umożliwia niezwykle dokładne dopasowanie impulsu dla temperamentu konkretnego psa. Zastosowano w niej również bardzo pomocny system automatycznego programowania się obroży antyszczekowej do temperamentu psa. Dodatkowo, markowa obroża antyszczekowa jest zabezpieczona przed wpływem wody systemem Drytek, dzięki czemu pies może przebywać w niej na dworze w strugach deszczu lub nawet w niej pływać. Czytelny wyświetlacz LCD ułatwi nam korzystanie z urządzenia wskazując nam stan naładowania akumulatora czy aktualny tryb uczenia się zachowań, z którego korzysta w danym momencie nasz pies. Podobne, często nieco tańsze produkty oferuje również uznana polska marka EasyPet czy francuski Num’axes.

Antyszczekacz PetSafe Deluxe Outdoor Bark ControlSkutecznym sposobem na oduczenie psa szczekania w ogrodzie jest natomiast np. odstraszacz do ogrodu PetSafe Deluxe Outdoor Control. Jeżeli nasz pupil znajdzie się w zakresie działania urządzenia tj. kiedy wbudowany w urządzenie mikrofon wykryje szczekanie naszego psa aktywuje się automatycznie i wyda ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Jest to dźwięk bardzo nieprzyjemny dla psa i już po kilku dniach treningu pies zacznie kojarzyć wydawanie nieprzyjemnego dźwięku ze szczekaniem. Antyszczekacz ogrodowy wykrywa szczekanie psa w zakresie do 15 metrów. Cyfrowy zegar daje nam możliwość ustawienia samoczynnego uruchamiania się antyszczekacza w dwóch dowolnych porach dnia i nocy, dzięki temu możemy swobodnie zostawić psa w ogrodzie podczas naszej nieobecności w domu. Urządzenie jest wodoodporne, a jego oryginalny kształt będzie stanowić ciekawą ozdobę w ogrodzie.

W naszym domu znów zagościł spokój i harmonia. Wracamy do domu po ciężkim dniu mijając po drodze sąsiada, który uśmiech się do nas i wita nas ciepłymi słowami „Dzień dobry”. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju produkty nie mają na celu zablokować możliwość szczekania w 100%. Każdego dnia trzeba znaleźć czas dla swojego psa i przy dobrej zabawie pozwolić mu na wyrażanie swoich emocji. Zmęczony pies to naprawdę szczęśliwy i cichy towarzysz zarówno w domu jak i w ogrodzie gdzie przebywają psy.
~ 1 paź 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.