Najlepsze obroże elektryczne dla profesjonalistów

Dla profesjonalistów najważniejsze przy wyborze obroży elektrycznej są 3 rzeczy: niezawodność, duży zasięg, wytrzymałość. Aby wszystkie były spełnione musimy sięgnąć po urządzenia z najwyższej pułki. Zaprezentuję trzy elektroniczne obroża dla psów, które moim zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Wszystkie przede wszystkim wykonane są perfekcyjnie. Przeżyją nawet najbardziej ekstremalne warunki jak nurkowanie psa, upadki na twarde powierzchnie itd. Kolejna rzecz to zasięg. W przypadku zastosowań profesjonalnych zasięg 1,5 kilometra jest absolutnym minimum. Ostatnia rzecz to niezawodność. W przypadku tresury czy polowań nie ma miejsca na błąd oprogramowania czy zawieszenie urządzenia. Wszystko działać musi perfekcyjnie i sprawdzać się bez zarzutu.

W pełni profesjonalna tresura z SportDog Sport TrainerPierwsza obroża elektryczna dla psów dla profesjonalistów, której zasięg sięga 1,6 kilometra to SportDog Upland Hunter. Urządzenie posiada stymulacje w 14 różnych poziomach oraz wibracje i dźwięki jako ostrzeżenie. Obroża do tresury daje możliwość używania nawet 2 dodatkowych odbiorników, dzięki czemu nawet 3 psy mogą być szkolone jednocześnie. Ponadto zestaw został wyposażony w dźwiękowy lokalizator psa. Niezwykle istotny element w przypadku polowań. Można go skonfigurować aby w zależności od zachowania psa (czy pies stoi czy porusza się) pojawiały się konkretne komunikaty dźwiękowe.

Innowacyjne obroże marki PACKolejna bardzo solidna obroża do tresury psów dla profesjonalistów to PAC EXT6. Jak na tradycyjną obrożę elektryczną zachwyca zasięg, który sięga nawet 3 kilometrów. W tym wypadku  można z całą pewnością powiedzieć, że pod tym względem urządzenie sprawdzi się w każdych warunkach. Dodatkowo co wyróżnia obrożę jest możliwość tresury nawet 6 psów za pomocą jednego pilota. Nadajnik posiada wiele przycisków więc obsługa jest dziecinnie prosta i intuicyjna. Urządzenie zostało oczywiście wykonane z najbardziej solidnych materiałów oraz jest w pełni wodoszczelne, więc tak jak w przypadku SportDog Upland Hunter pies może nurkować z odbiornikiem na szyi.

TEK 1.0 - obroża z nawigatorem Ostatnim a jednocześnie najciekawszym urządzeniem jest obroża elektroniczna do tresury z modułem lokalizującym SportDog TEK 1.0. Urządzenie niesamowicie zaawansowane technologicznie. Zasięg działania obu modułów (do tresury oraz GPS) sięga 12 kilometrów, a tresury i lokalizacji można dokonywać na nawet 12 psach jednocześnie. Obroża elektryczna jest całkowicie konfigurowalna – wszystkie przyciski w odbiorniku można przypisać do wybranych funkcji, a dla każdego psa wybrać konkretną obrożę i zestaw funkcji. Odbiornik posiada duży wyświetlacz, na którym konfiguracja nie sprawia żadnych trudności. Oczywiście obroża elektryczna została wkonana w oparciu o technologię DryTek czyli urządzenie jest w pełni wodoszczelne i można go stosować w każdych warunkach.

Ostateczny wybór należy do użytkownika. Wszystkie z tych urządzeń warte są wydania każdej złotówki. Każde jednak także sprawdzi się w trochę innych sytuacjach. Bez wątpienia SportDog TEK jest urządzeniem najbardziej uniwersalnym jednak jego cena i wielkość obroży może nie być odpowiednia. Dlatego pozostałe dwie obroże elektroniczne zaproponowane przeze mnie są dobrą alternatywą dla wymagającego użytkownika.
~ 26 maja 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.