Jak kontrolować psa na spacerze lub wokół domu ?

Jako właściciele psów jesteśmy za nich w pełnie odpowiedzialni. Nie tylko za ich zdrowie i dbanie o to by były w dobrej kondycji psychicznej jak i fizycznej. Nasza odpowiedzialność sięga również za zachowanie naszych psów czyli, za to by nie stwarzały zagrożenia dla innych bądź żeby nikomu nie przeszkadzały. Niestety często widzę swobodnie puszczonego psa, a obok w większej lub dalszej odległości tzw. „właściciela”, który nie za bardzo interesuje się swoim psem ! W takich sytuacjach często zalew mnie kres … w przenośni oczywiście. Tym bardziej jeśli mój pies grzecznie idący na smyczy musi opędzać się od takiego puszczonego samopas drania. O ile jeszcze pies swobodnie biegający na spacerze wymaga nadzoru ze strony właściciela to nie wolno zapominać o psach „podwórkowych”. Często ich właściciele nie tylko mnie zajmują się nimi co wręcz zostawiają je samym sobie, a te znudzone poszukują wrażeń po okolicy …

Dlatego zawsze musimy dbać o to, by pies nam nie uciekał, a jeśli ucieknie to musimy szybko i sprawnie go odnaleźć. Przed uciekającym z ogrodu psem można zabezpieczyć się za pomocą niewidocznego ogrodzenia. Warto tutaj zadbać o zakup takiego nowoczesnego elektrycznego pastucha z podtrzymaniem zasilania w przypadku braku prądu. Jeśli będziemy poza domem, a na naszej posesji nie będzie prądu, będziemy mieli pewność, że niewidoczne ogrodzenie dalej pracuje, a my zachowujemy spokój.

Jeśli jednak masz już niewidoczne ogrodzenie bez podtrzymania zasilania to nic straconego. Obecnie na rynku pojawiły się lokalizatory GPS dla psów, które mogą Cię informować o wyjściu z ogrodu psa. Dzięki temu urządzeniu znajdziesz również szybko psa, gdyż na bieżąco możesz uzyskać informacje o jego położeniu. A co najważniejsze taki lokalizator nie jest ciężki i pies nawet nie odczuje, że go na sobie nosi, a obroża elektryczna służąca do lokalizacji może znaleźć również inne zastosowanie np. kiedy zostawimy ją w aucie udając się z psem na spacer na smyczy 🙂 Auto nie powinno zniknąć w nicości.

Oczywiście wszystkie dobrodziejstwa techniki można stosować od pewnego wieku psa. Producenci tego typu urządzeń wskazują, że minimalny wiek psa, który może skorzystać z elektronicznych obroży to około 6 miesięczny szczeniak, który opanował już podstawowe komendy i reaguje poprawnie. Co zrobić z młodszym psem ? Kochać 🙂 Kochać i socjalizować. Najlepiej już od wieku szczenięcego skorzystać z profesjonalnego tresera psów, który pokaże nam jak właściwie postępować z psem, jak go szkolić i jak wprowadzić go w jego dorosłe życie tak aby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.
~ 27 lip 2010 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.