Nowoczesne systemy do tresury psów

Każdy posiadacz psa powinien zastanowić się nad nabyciem wynalazku, który już od dawna jest używany przez ośrodki szkoleniowe. Dzięki niemu osiągają one tak dobre rezultaty. Mowa o produkcie, jakim są obroże elektroniczne. Doskonale sprawdzają się one w przypadku konieczności wyeliminowania złych nawyków, jakie pies łatwo nabywa w procesie wychowania. Czasami mamy do czynienia z adoptowanym psem dorosłym, który może na przykład uparcie ścigać naszego kota. W takim wypadku samo karcenie go przez nas będzie nieskuteczne, ponieważ kiedy pies zostanie sam na sam z kotem, szybko zapomni, że nie wolno go ścigać.

Obroża z elektroniką pozwoli nam nauczyć psa, że kara dosięgnie go w każdym miejscu i czasie, co skutecznie zniechęci do łamania zasad. Zazwyczaj po prostu psy kojarzą karę z naszą obecnością, w związku z czym szybko przyjmują, że skoro pana nie ma w pobliżu, to kara nie zostanie wymierzona. Obroże elektryczne sterowane są przez użytkownika przy użycia pilota zdalnego sterowania. Jego zasięg jest zależny od modelu, ale jest to od kilkudziesięciu do kilkuset metrów. Po naciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za wysłanie impulsu korekcyjnego, obroża aktywuje system karcenia. Zależnie od tego, jaki model został wybrany, sygnał może być różny. Najbardziej popularne są obroże posiadające generator impulsów elektrycznych. Taka kara będzie dotkliwa dla każdego psa, a dla bardziej delikatnych można po prostu zmniejszyć natężenie impulsu. Jednak nie każdy może chcieć karać swojego pupila przy użyciu prądu elektrycznego.

Takie osoby bez problemu zakupią obrożę innym impulsem korekcyjnym. Można wybierać pomiędzy generatorem dźwięków o wysokiej częstotliwości, ale także ostrzeżeniami wibracjami czy zapachem. Każdy z tych sygnałów działa inaczej i musimy, znając naszego psa, wybrać odpowiedni, który będzie jednocześnie delikatny oraz jak najbardziej skuteczny. Obroże antyszczekowe działają dokładnie na takiej samej zasadzie. Różnicą jest jedynie zestaw czujników, które wykrywają drgania krtani powodowane przez szczekanie. Umożliwia to automatyczne działanie elektroniki, która jeśli tylko wyczuje, że pies zaczął uciążliwie szczekać, wyśle impuls korekcyjny. Innym ciekawym zastosowaniem tego wynalazku jest możliwość ograniczenia swobody poruszania się psa po naszym ogrodzie, poprzez ostrzeganie i karcenie go, kiedy będzie próbował wejść na teren zakazany. Taki teren zostaje przez właściciela wyznaczony przy użyciu ukrytego w ziemi przewodu połączonego z generatorem.
~ 7 mar 2012 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.