Psy myśliwskie i obroże elektryczne

Psy myśliwskie są zwierzętami z pomocy których – co zresztą sama nazwa sugeruje – korzystają przy okazji polowań myśliwi. Nie każdy pies nadaje się na myśliwskiego. Spośród ras posiadających predyspozycje do wykonywania tej specyficznej pracy wymienić można przed wszystkim wyżły, teriery, spaniele czy jamniki. Trening takiego zwierzęcia również prowadzony jest zupełnie inaczej aniżeli w przypadku chociażby domowych psów. Brana tutaj również pod uwagę grupa, do jakiej zwierzę ma należeć, inaczej zatem szkoli się dla przykładu psy gończe, a inaczej tropiące.

psy-mysliwskie

Do tresowania psów myśliwski wykorzystywane są między innymi obroże elektryczne. Od modeli stosowanych w przypadku domowych psów różnią się przede wszystkim tym, że są o wiele bardziej zaawansowane. Opracowano je z myślą właśnie o szkoleniu posiadającym charakter specjalistyczny. Podstawowa zaletą, jaką posiadają takie właśnie obroże elektryczne jest to, że pozwalają na pracę ze zwierzęciem w trudniejszych aniżeli tradycyjne warunkach. Przede wszystkim zasięg tych urządzeń jest większy – bo dochodzący nawet i do trzech tysięcy metrów.

Tego rodzaju wyspecjalizowane obroże elektryczne wyposażone są także w nadajniki, dzięki którym możliwe jest oszacowanie orientacyjnej odległości dzielącej psa od człowieka – a to podczas polowań bardzo przydatna rzecz. Takiej funkcji nie posiadają obroże przeznaczone na użytek domowy. Rasy psów predysponowane do pracy z człowiekiem w czasie polowań są bardziej podatne na szkolenia i znacznie lepiej potrafią się dostosowywać do nie najłatwiejszych warunków.
~ 18 sty 2010 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.