Obroża elektryczna do jednoczesnej tresury trzech psów

Jeżeli jesteśmy posiadaczami większej ilości psów – z zamiłowania bądź po prostu mamy hodowlę – będziemy potrzebować bardziej zaawansowanego modelu elektrycznej obroży. Mianowicie przydałby się zestaw, który za pomocą jednego pilota może obsługiwać np. trzy obroże elektroniczne. Łatwiej jest wtedy zapanować nad wybrykami naszych czworonogów, gdy nie musimy nosić przy sobie kilku sztuk nadajników.

tresura-3psy

Taki zestaw oferuje między innymi marka SportDog. Zestaw ten posiada symbol SD-1825E oraz ma swoją „roboczą” nazwę SportTrainer 1600. Nazwa ta sugeruje oczywiście zasięg zestawu – 1600 metrów. Ogólnie nadajnik – mimo tego, że może obsługiwać aż trzy obroże elektroniczne jednocześnie. Same obroże mają nowy, opływowy kształt co odróżnia je od dotychczasowych prostokątnych odbiorników SportDoga. Dodatkowo, zestaw ten dysponuje wibracjami, których można używać jako bodźca ostrzegawczego. Taki zestaw dla trzech psów to koszt ok. 3200 zł.

Kolejny zestaw, który może pracować jednocześnie z trzema obrożami elektrycznymi to PAC EXT6. Ponadto możliwa jest nawet praca z sześcioma obrożami! Obsługę każdej obroży na pilocie dokonuje się przypisanym przyciskiem. Warto tu wspomnieć, że ten zestaw ma aż 3000 metrów zasięgu. Taki zasięg świetnie sprawdzi się podczas polowań z psami myśliwskimi. Zestaw dla trzech psów to dosyć duży koszt, ale marka PAC to naprawdę wysoka jakość.
~ 4 lut 2010 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.