Najczęstsze problemy z psem na spacerze

Wyjątkowo irytuje posiadaczy czworonogów sytuacja, kiedy pies nie chce iść przy nodze i wyrywa jak szalony do przodu, wyrywając przy okazji właścicielowi ręce z barku. Takie zachowania są typowe raczej dla młodych psów, ale to nie oznacza, że i dorosłemu osobnikowi nie strzeli coś nieoczekiwanego do głowy. Coraz częściej właściciele czworonogów decydują się w takiej sytuacji na skorzystanie ze specjalnej obroży treningowej. Należy jednak pamiętać o tym, aby najpierw psa z czymś takim w domu oswoić – w żadnym wypadku nie wolno zakładać mu takiej obroży na dłuższy spacer, jeśli nie jest do niej przyzwyczajony, ponieważ można przez to osiągnąć efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego.

A co do faktu, że każdy pies musi się porządnie wybiegać nikt nie ma najmniejszych wątpliwości. Zatroszczenie się o odpowiedni poziom aktywności fizycznej pupila jest obowiązkiem każdego właściciela. Tutaj jednak często także pojawiają się problemy, z którymi czasami ciężko sobie poradzić. Często bywa tak, że zabiera się psa na spacer i jeśli okoliczności temu sprzyjają, spuszcza się go ze smyczy, aby wyhasał się do woli. Problem pojawia się wówczas, kiedy zwierzę nie reaguje na wydane mu polecenie, aby wracało, albo gdy przybiegnie, ale za nic w świecie nie da sobie zapiąć smyczy.

Można wypracować u psa pożądane postawy poprzez nagrodzenie go smakołykiem za wykonanie polecenia. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej obroży treningowej – jest to elektroniczne urządzenie. Tym jednak należy się posługiwać w bardzo mądry i rozważny sposób. Taka obroża w żadnym wypadku nie może być wykorzystywana w charakterze narzędzia, które ma na celu ukaranie czworonoga z tytułu niemile widzianego zachowania.
~ 10 lut 2010 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.