Sytuacje awaryjne – przywołanie psa

Do szkolenia psów bardzo często wykorzystywane są obroże treningowe. Znajdują one zastosowanie dla przykładu przy okazji uczenia zwierzęcia awaryjnego przywoływania. Umiejętność ta potrzebna jest w momencie, gdy nasz pies znajdzie się w miejscu lub sytuacji niebezpiecznej dla niego.

Przywoływanie awaryjne przydatne jest w bardzo wielu sytuacjach, na przykład kiedy pies się czegoś przestraszył albo bardzo zaangażował się w zabawę – w jednym i drugim przypadku oddalił się zdecydowanie za daleko, pędząc dosłownie niczym szalony i nie mając przy tej okazji świadomości grożącego mu niebezpieczeństwa w postaci chociażby nadjeżdżającego samochodu.

Najlepszy rozwiązaniem może się okazać więc obroża elektryczna z dodatkową funkcją „booster”, która emituje impuls o dwa poziomy wyższy od aktualnie ustawionego, w celu skorygowania zachowania psa właśnie w niebezpiecznych momentach. Przykładem może być obroża marki PetSafe, model 400m Trainer.

Pamiętać należy, że w takich warunkach istnieje wiele czynników, które zwierzę po prostu rozpraszają. Od właściciela także wymaga to pewnych umiejętności – znaczy się, refleksu. Powinien wyłapywać on takie sytuacje, kiedy pies zerka w jego stronę – prawdopodobnie oznacza to tyle, że zwierzę zaczęło się nudzić. Przy szkoleniu na dworze warto także zatroszczyć się o to, aby przysmaki podawane wtedy czworonogowi były naprawdę wyjątkowym rarytasem dla niego – będzie wtedy miał większą motywację do tego, aby w pożądany sposób zareagować i przybiec do właściciela.
~ 28 lut 2010 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.