Tresura psa na małych odległościach

Nasz pies nie zawsze zachowuje się tak, jak byśmy tego oczekiwali. Gryzie buty domowników, biega po fotelach i kanapie i nie daje spokoju odwiedzającym nas gościom. Wymaga to korekty zachowań. W grę wchodzi profesjonalny treser lub behawiorysta, albo też samodzielne szkolenie za pomocą elektrycznych obroży do tresury. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, aby psiak przeszedł pomyślnie szkolenie, powinniśmy się odpowiednio do niego przygotować wybierając się na odpowiednie zakupy. Marki, które od lat specjalizują się w produkcji artykułów dla zwierząt domowych, wprowadzają na rynek urządzenia mające ułatwić nam opanowanie charakteru naszego psiaka i pokonanie nawyków, które przeszkadzają nam w codziennym życiu z pupilem. Propozycją, jaką mają dla nas fachowcy, są obroże elektroniczne. Produkty tego typu pozwalają na szybką i efektywną tresurę naszego czworonożnego ulubieńca. Zaczynając szkolenie przy użyciu takiego urządzenia, sprawdźmy, czy posiada ono certyfikat ECMA. Bez takiego oznaczenia obroża może stanowić zagrożenie dla naszego psa.

Obroża treningowa Num'axes Canicom 200Modele, które nadają się do tresury w okolicy domu i na typowym spacerze, nie muszą posiadać dużego zasięgu. Wystarczy wybrać chociażby obrożę Canicom 200 marki Num’axes. Produkt ten idealnie sprawdza się podczas amatorskiego szkolenia psa. Jego prosta obsługa z pewnością przypadnie nam do gustu. Obroża ma zasięg do dwustu metrów i jest bardzo lekka, bo waży zaledwie siedemdziesiąt pięć gramów. Nadaje się dla psów, których obwód szyi wynosi od dwudziestu do pięćdziesięciu centymetrów. Produkt posiada dodatkową funkcję ostrzegania dźwiękiem, dzięki czemu pies może skojarzyć sygnał z nadchodzącym impulsem i uniknąć go. Zarówno obroża, jak też pilot są wodoodporne. Dzięki temu możemy prowadzić tresurę naszego psa nawet w czasie deszczu.

Obroża elektryczna PetSafe 250M Trainer Artykułem, który także ma niewielki zasięg idealny dla amatorskiego szkolenia, jest obroża PetSafe 250M Trainer. Pilot ma zasięg dwustu pięćdziesięciu metrów, a jednocześnie możemy obsługiwać za jego pomocą aż trzy obroże. Produkt posiada funkcję ostrzegania dźwiękiem i możemy dzięki niemu wysyłać impulsy o jednym z ośmiu poziomów natężenia. Obroża posiada przycisk Booster pozwalający na natychmiastowe wzmocnienie impulsu. Całość jest oczywiście wodoodporna i posiada certyfikat bezpieczeństwa ECMA.

Obroża elektryczna EasyPet Trainer 350Inną propozycją może być obroża marki EasyPet Trainer 350. Jest to zestaw gwarantujący szkolenie psa na odległości do 150 metrów. Obroża została wyposażona w wibrację, dźwięk oraz impulsy korekcyjne regulowane w 100 poziomach. Dzięki zasilaniu poprzez ładowany akumulatorek nie trzeba pamiętać o wymianie baterii. Obroża posiada kompaktowe kształty i małą wagę co pozwala stosować ją nawet u małych psów. Pilot został wyposażony w czytelny wyświetlacz pozwalający na odczytanie najważniejszych parametrów. Ciekawą funkcją zestawu jest latarka, która może przydać się podczas nocnych spacerów.

Dla wielu posiadaczy psów obroże elektroniczne są jedyną deską ratunku do poskromienia nieznośnego pupila. Warto więc zainwestować w dobry produkt aby móc się cieszyć z posiadania posłusznego i wychowanego psa albowiem posiadanie psa ma dawać właścicielowi przyjemność. a nie stwarzać ciągłe problemy.
~ 22 maja 2014 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.