Uciążliwe szczekanie naszego pupila

Szczekanie psa to bardzo uciążliwy dźwięk. Najbardziej dokucza wtedy, gdy nie jest spowodowane zagrożeniem i wydaje nam się, że nasz czworonożny ulubieniec wyje tylko po to, aby zrobić nam na złość. Zazwyczaj nie cierpimy sami, bo głośne ujadanie dociera do sąsiadów lub na ulicę. Istnieją proste sposoby, aby oduczyć naszego pupila bezcelowego ujadania.

Powstrzymaj psa od szczekania z obrożą antyszczekowąJuż mały psiak może zrezygnować ze szczekania dzięki małej i lekkiej obroży antyszczekowej marki PetSafe. UltraLight Sonic Bark Control to model, który waży jedynie 28 gram. Specjalny mikrofon, który wbudowany jest w obroże, powoduje wysłanie sygnału ultradźwiękowego za każdym razem, gdy psiak rozpoczyna szczekanie i wycie. Możemy regulować poziom siły szczekania, na które reagować ma czujnik. Produkt posiada certyfikat ECMA, co gwarantuje bezpieczeństwo psa podczas korzystania z obroży. Jeśli nie chcemy zakładać psu obroży albo posiadamy kilka zwierząt, skorzystajmy z urządzenia, które możemy postawić w domu lub ogrodzie. Będzie ono reagowało emisją ultradźwięku za każdym razem, gdy któryś z naszych pupili zacznie ujadać. Sygnał jest słabo słyszalny dla ludzkiego ucha, natomiast psiakowi dobitnie uświadamia, że szczekanie nie jest w tym momencie odpowiednie. Ciekawą opcją jest obroża, którą wprowadziła na rynek marka Num’axes. Model IKI Voice posiada trzy opcje, za pomocą których możemy poinformować psa o konieczności zaprzestania wycia i szczekania. Jedną z nich jest emitowanie wibracji w połączeniu z sygnałem akustycznym. Druga pozwala na nagranie przez nas komendy i wysłanie jej wraz z sygnałem. Trzecia opcja pozwala na dodanie do nagranej komendy wibracji. Dzięki temu psiak z czasem zacznie reagować na wydawany przez nas komunikat, nie potrzebując do tego wibracji lub dodatkowego sygnału.
Obroże dźwiękowe są wspaniałą alternatywą dla obroży działających w oparciu o impulsy elektryczne, których nie możemy używać np. wtedy, gdy nasz pies choruje na serce. Wtedy możemy skorzystać w obroży dźwiękowych lub innych urządzeń emitujących ultradźwięki. Jednym z nich jest propozycja marki PetSafe, która posiada certyfikat ECMA i może być bezpiecznie używane np. w domu, gdzie mamy dwa rozszczekane psiaki. Pilnujmy tego aby produkt znajdował się w pokoju, w którym przebywają psy, aby zawsze wychwycić szczekanie naszych małych pupili.
~ 15 sty 2013 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.