Obroże elektroniczne doskonałe do poskromienia złych nawyków

Techniki wspomagające szkolenie psa rozwijane są już od bardzo dawna i wydawać by się mogło, że w tej dziedzinie wszystko zostało już wymyślone. A jednak okazuje się, że ostatnie słowo ma do powiedzenia jeszcze elektronika. Ostatnim wynalazkiem, który zrewolucjonizował szkolenie psów są obroże elektroniczne. Zawierają one wbudowany moduł zawierający skomplikowaną elektronikę, która jednak czyni szkolenie niezwykle prostym. Użytkownik musi jedynie nauczyć się obsługi nieskomplikowanego pilota zdalnego sterowania.

Oduczamy psa złych zachowańPrzy jego pomocy można aktywować różne impulsy odbierane przez psa. Dzięki temu można go karcić za złe zachowania i jest to możliwe nawet z dużych odległości. Oczywiście taka obroża nie pozwala na nagradzanie psa, dlatego używana jest najczęściej do niwelowania oraz eliminowania złych nawyków, których nasz pies może czasami nabyć sporo. Ich wyeliminowanie bez obroży byłoby zadaniem wręcz karkołomnym. Różne poradniki zalecają budowanie przedziwnych pułapek, które mają psa przestraszyć w przypadku, kiedy będzie chciał złamać zasady. Jednak są to czynności bardzo niewygodne i wymagające przygotowań w danym miejscu. Dzięki obroży będziemy mogli praktycznie natychmiast skarcić psa, jeśli zauważymy jego złe zachowanie. Obroże elektryczne posiadają wbudowane układy pozwalające na skarcenie psa na kilka sposobów. Użytkownik ma do wyboru, zależnie od modelu obroży, sygnały zapachowe, dźwiękowe oraz elektryczne. Każdy z nich może być wydany samodzielnie, lub razem z ostrzegawczym sygnałem alarmowym, który po jakimś czasie będzie przez psa kojarzony z impulsami. To sprawi, że będziemy mogli skutecznie zniechęcić go do łamania reguł tylko dzięki ostrzeżeniom. Obroże z wbudowaną elektroniką mają jednak znacznie więcej zastosowań.

Bardzo popularne jest tak zwane niewidzialne ogrodzenie. Zasada działania jest bardzo prosta. Do nas należy jedynie wyznaczenie przy pomocy ułożonego w ziemi przewodu, granic, których psu nie będzie wolno przekraczać. Przewód jest podłączany do generatora, którego impulsy są wykrywane przez czujniki znajdujące się w obroży. Jeśli tylko pies spróbuje zbliżyć się na niewielką odległość do przewodu, którego położenie szybko zapamięta, wówczas zostanie potraktowany impulsem korekcyjnym. Najpierw jednak będzie ostrzeżony sygnałem dźwiękowym. Obroże z elektroniką można także wykorzystać do oduczania nawyku nadmiernego szczekania, ponieważ posiadają one czujniki, które są w stanie taką czynność u psa skutecznie wykryć.
~ 14 mar 2012 ~

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Poczytajmy …

Ciekawostki ze świata psów

  • Uciążliwe szczekanie naszego pupila
  • Drzwiczki – zapewniają wygodę i bezpieczeństwo
  • Zabawki edukacyjne dla psów
  • Poskromienie złych nawyków z obrożą elektroniczną
  • Trening na odległość 300 metrów
  • Zabawki dla psów które bawią i uczą
  • Zabawki, które nie nudzą
  • Prawidłowy dobór obroży
  • Drzwiczki dla psów i kotów
Czy wiesz, że tresura psa, w której używana jest elektryczna obroża treningowa to szybki i skuteczny sposób na eliminację niechcianych zachowań psów ? Problemy z psami takie jak ucieczki, nadmierna pobudliwość, niszczenie rzeczy w domu i w ogrodzie, szczekanie, wycie psa i uporczywe ujadanie można eliminować ze skutecznością niedostępną przy innych formach szkolenia psa.